Witajcie Krasnalki.
W tym tygodniu poznamy zwierzęta egzotyczne, takie które możemy spotkać w zoo.
Włączcie film edukacyjny pt Zwiedzamy zoo https://www.youtube.com/watch?v=PcDRe2Kk4aY – zobaczycie w nim wybrane zwierzęta egzotyczne i usłyszycie odgłosy jakie wydają .

Posłuchajcie wiersza L. J. Kerna pt Wąż.

Idzie wąż wąską dróżką,
nie porusza żadną nóżką.
Poruszałby gdyby mógł,
lecz wąż przecież nie ma nóg.

Odpowiedz na pytania: Po czym szedł wąż? Dlaczego wąż nie poruszał żadną nogą?

Chciałabym, abyście nauczyli się tego wiersza na pamięć. Jak następnym razem (po powrocie do przedszkola) wyjdziemy na spacer z naszym wężem to wspólnie powiemy mu ten wierszyk.

(KP) Odszukaj ukryte, na rysunku, zwierzęta

Zbliżają się wakacje pewnie niektórzy z Was wybiorą się z rodzicami na wycieczkę do Zoo. Pamiętajcie, że w zoo należy zachowywać się spokojnie i cicho, nie wolno drażnić zwierząt ani ich karmić a dzieci nie mogą oddalać się od swoich rodziców (opiekunów) aby się nie zgubić.

W zoo można spotkać różne zwierzęta, spróbujcie wykonać te czynności co zwierzęta poniżej:
małpki się cieszą – dzieci podskakują z nogi na nogę,
zebra wierzga kopytami – kładą się na plecy i poruszają w górze nogami,
papuga fruwa – biegają po pokoju (podwórku) z rękami wyciągniętymi w bok,
krokodyl kłapie paszczą – otwierają szeroko usta i zamykają.