„Deszczyk siąpi, deszczyk kapie,
a ja krople deszczu łapie.”

Dzieci z grupy „Biedroneczek” w tym roku szkolnym, biorą udział w programie Metoda Dobrego Startu „Od wierszyka do rysunku” Marty Bogdanowicz (dla dzieci w wieku przedszkolnym), który wszechstronnie wspomaga ich rozwój psychoruchowy i przygotowuje do nauki pisania.
Na czym polega Metoda Dobrego Startu?
Metoda Dobrego Startu (MDS) należy do metod terapii psychomotorycznej. Została opracowana przez Martę Bogdanowicz na bazie francuskiej metody La Bon Départ. Założeniem MDS jest jednoczesne rozwijanie funkcji wzrokowych, słuchowych, językowych, dotykowo-kinestetycznych i motorycznych oraz ich współdziałania, czyli integracji percepcyjno-motorycznej. Funkcje te leżą u podstaw złożonej czynności czytania i pisania. Celem metody jest także kształtowanie lateralizacji oraz orientacji w schemacie ciała i przestrzeni.