Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Z tej okazji przygotowałam dla dzieci matematyczne zabawy i konkursy, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. W tym dniu przeliczania, klasyfikowania, dodawania, odejmowania, rozwiązywania wszelkiego rodzaju działań nie było końca. Jak się okazało, matematykę uwielbiają wszystkie dzieci.
Celem zajęć było wywarcie wpływu na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zadaniami ze świata matematyki i w ten sposób uczciły Dzień Matematyki.