W poniedziałek 22 marca świętowaliśmy przyjście wiosny. Tego dnia poszliśmy na krótki spacer wokół naszego przedszkola z Marzanną, którą wcześniej zrobiliśmy z gazet i kolorowej bibuły. Głośno skandowaliśmy: Witaj Wiosno, żegnaj Zimo! Dzieci szukały pierwszych oznak wiosny w naszym ogrodzie przedszkolnym. Na pożegnanie z naszą Marzanną Zimową Panną wspólnie wyrecytowały wiersz  Marii Kownackiej:

Marzanna

Słomiany chochole, związany powrozem, dość nas namęczyłeś i śniegiem, i mrozem! Marzanko!… Marzanko!… Zimy koleżanko! Do widzenia łyżwom i nartom, i sankom! Wędrujemy z tobą do głębokiej wody… Utopimy ciebie – niech już spłyną lody! Już wiosenne słonko wzbija się po niebie, w tej wezbranej rzece utopimy ciebie! Marzanno!… Marzanno!… Ty zimowa panno! Już się wiosna budzi gwiazdeczką zaranną!

i zaśpiewały piosenkę o wiośnie.

To już Wiosna….

Kategorie: Motylki 2020