W tym tygodniu „Biedroneczki” uczyły się o ekologii. W dzisiejszych czasach, oraz w obecnej sytuacji to niezwykle ważny temat bo Ziemia na której mieszkamy, potrzebuje ochrony i opieki.
Zajęcia miały na celu budowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Przedszkolaki poznały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. Nauczyły się jak segregować śmieci oraz o recyklingu. Recykling trudno słowo? Wcale nie! Każdy przedszkolak wie, że recykling to ponowne wykorzystanie i przetworzenie odpadów. Dzięki takiemu podejściu wszyscy będziemy mogli żyć w mniej zanieczyszczonym środowisku, oddychać świeżym powietrzem i pić czystą wodę. Pamiętajmy, aby nawyków ekologicznych w naszym życiu było jak najwięcej: bo robiąc tak niewiele – możemy zmienić tak wiele!

Malowanie na podkładzie z kaszy: