Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków i ich rodziców jak i te dzieci, które po raz pierwszy do nas zawitają.

W związku z wciąż panującym stanem epidemicznym, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom i osobom dorosłym, prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi funkcjonowania naszej placówki.
Informuje, że od 01 września 2021r. obowiązują następujące godziny pracy:       6:30 – 16:30.
Rodzic przyprowadza do przedszkola dziecko zdrowe w godzinach od                   6:30 do 8:15.

Po godzinie 8:15 dzieci nie będą przyjmowane. Odbiór dziecka z przedszkola w godzinach zadeklarowanych.

Rodzic przyprowadzając i odbierając dziecko, które już chodziło do przedszkola nie wchodzi do placówki. Dziecko odbierane jest przez pracownika przedszkola w przedsionku budynku. Rodzic odbierający dziecko z przedszkola zgłasza przez system domofonów i oczekuje na dziecko. Prosimy liczyć się z tym, że organizacja przyjmowania i odbierania dzieci może zająć więcej czasu niż zwykle. Należy to wziąć to pod uwagę planując czas przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.

Tylko rodzice dzieci nowoprzyjętych, ze względu na proces adaptacyjny, wchodzą do szatni od strony ogrodu przedszkolnego z dzieckiem przez trzy tygodnie września  01-09-2021 do 17-09-2021.

Szanowni Rodzice , dbając o własne zdrowie, zdrowie dzieci i personelu przedszkola pamiętajcie o stosowaniu zasad reżimu sanitarnego podczas przyprowadzania i odbierania dzieci.

Kiedy dziecko zaczyna swoją przygodę z przedszkolem bywa to trudny czas dla obydwu stron. Dla dziecka oznacza to pierwsze dłuższe rozstanie z rodzicami i domem, poznanie nowych rówieśników i osób dorosłych, nowego miejsca i jego zwyczajów, podporządkowanie się regułom tam obowiązującym oraz sprostanie nowym zadaniom edukacyjnym.

Pierwsze dni w przedszkolu:
Zaprowadźmy je osobiście do przedszkola, przy czym nie przeciągajmy rozstania w nieskończoność (może to zwiększyć lęk dziecka).

Zapewnijmy dziecko, że po nie wrócimy, że jest tu aby się bawić z dziećmi oraz że bardzo je kochamy;
Okazujmy zainteresowanie przedszkolem, tym co dziecko robiło przez cały dzień, z kim się bawiło, co jadło, co mu się podobało itp.
Przyjdźmy po dziecko punktualnie, aby nie poczuło się niepewnie, gdy inne dzieci będą już opuszczały przedszkole.

Od 06.09.2021r. uruchomione zostaną przywozy i odwozy dzieci do przedszkola godziny odwozów i przywozów zostają takie same jak w ubiegłym roku szkolonym. Przypominamy rodzicom o konieczności zakładania maseczek dzieciom w czasie przejazdu autobusem.
Niezbędnik przedszkolaka – informacja dla rodziców dzieci nowoprzyjętych.

Rodziców prosimy o wyposażenie dziecka w:
obuwie na zmianę – wygodne, antypoślizgowe, na sztywnej podeszwie, łatwe do zakładania i zapinania, ważne aby nie były sznurowane lecz zapinane na zatrzask lub rzepy, (podpisane)
zestaw zapasowych ubrań (majtki 2/3 pary, skarpetki, rajstopki. spodnie, bluzka  z długim i krótkim rękawem, getry itp. – 2 komplety) wszystko umieszczone   w podpisanym worku materiałowym + reklamówki na mokre, zabrudzone rzeczy.
podpisany ręcznik z wieszczkiem (ręcznik wymieniamy co tydzień)
pisemna informacja jeśli dziecko nie może jeść jakiś produktów, przyjmuje leki         ( leków nie podajemy w przedszkolu ), ma na coś alergię.

Pozostałe informacje o funkcjonowaniu i organizacji pracy przedszkola zostaną przekazane na zebraniu 06 września 2021.
Godzina 16,30 zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają do grupy:
– Krasnale
– Biedronki
Godzina 17,15 zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają do grupy:
– Żabki
– Motylki
– Pszczółki

Wszystkim dzieciom życzymy, aby czas spędzony w przedszkolu upłynął na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą

Kategorie: Komunikaty