Dzień Kundelka to nieformalne lecz bardzo ważne święto. 25 października obchodzą je wszystkie wielorasowe pieski. Z tej okazji przedszkolaki śpiewały piosenki o tych kochanych zwierzakach, dowiedziały się jak należy o nie dbać, poznały ich potrzeby, radości i zwyczaje. Dzieci zgodnie stwierdziły, że pies to żywa istota, która kocha bezgranicznie, jest wierna, ale tez czująca ból i smutek. To nie zabawka, którą można porzucić czy odstawić na półkę.

Biedroneczki zorganizowały w naszym przedszkolu zbiórkę pokarmów dla czworonogów aby pomóc im przetrwać zimę. Wspólnie udało nam się zebrać ponad 80 kg karmy która została przekazana dla Przytuliska „ Iskierka”  w Nowym Dworze Gdańskim.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom z naszego przedszkola  za zaangażowanie w zbiórkę .

Dzień Kundelka

 

 

Skip to content