W ostatnim tygodniu października Biedronki poznały zawód Strażaka. Wybraliśmy się  na  spotkaniu z funkcjonariuszami  Ochotniczej Straży Pożarnej w Sztutowie. Strażacy w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Biedronki przymierzały hełm strażacki, trzymały wąż strażacki , wchodzili do wozu, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy choć przez chwilę. Dzięki  spotkaniu ze strażakiem przedszkolaki utrwaliły wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Składamy serdeczne podziękowanie Strażakom za spędzony wspólnie  czas i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

Straż Pożarna

 

Skip to content