W co się bawić w domu? – najlepsze pomysły

Podczas przerwy od przedszkola , warto zastanowić się w co bawić się w domu, by spędzić ten czas wesoło, mądrze i uniknąć grożącej nam nudy. W tym wpisie znajdziecie kilka pomysłów na to, jak zorganizować czas dziecku .

W co się bawić w domu? – nauka samodzielności

W co się bawić w domu? W samodzielność! Życie w biegu determinuje szereg trudności związanych z samodzielnością dzieci. Maluchy często, ze względu na brak czasu, są wyręczane. Momenty spędzone w domu to dobry czas na to, by nadrobić zaległości i wykorzystać możliwości indywidualnej edukacji rodzica i dziecka, by osiągnąć cele często niedostępne w masowej edukacji. Co warto zrobić?

w co się bawić w domu

W co się bawić w domu? Zabawy bez przygotowania

Będą w domu warto wykorzystać to, co już mamy:

• gry planszowe;
  • puzzle;
  • klocki;
  • lalki (może potrzebują nowej fryzury?)
  • materiał (może coś z niego uszyć? Zrobić strój dla lalki, ubranko dla misia?)
  • wspólne czytanie książek.

Ale to są raczej pomysły oczywiste.

Z rzeczy mniej oczywistych, warto:

• stworzyć papierowe modele, zabawki z materiałów recyklingowych;
  • posadzić rośliny;
  • posegregować stare zdjęcia;
  • stworzyć makietę z kartoników po herbacie;
  • przygotować rowery na wiosnę;
  • zorganizować rodzinny teatrzyk wykorzystując własnoręcznie przygotowane kukiełki i pacynki;
  • zbudować domino z klocków;
  • nauczyć się grać Wlazł kotek na płotek na dowolnym instrumencie;
  • bawić z się w decoupage dekorując drewniane akcesoria kuchenne;
  • sortować co popadnie: śrubki, choinkowe dekoracje, kredki, klocki, sztućce.

Garaż z papierowych rolek od bystredziecko.pl:

w co się bawić w domu

W co się bawić w domu? Zabawy z przygotowaniem

Nie trzeba wiele, by świetnie się bawić. Dzieci uwielbiają masy sensoryczne .

Przepis na masę solną

przepis na masę solnąCo można zrobić z masy solnej? A czego nie można? – tak powinno brzmieć pytanie. Można niemalże wszystko – masa zastyga w zależności od grubości od kilku godzin do kilku dni.

Składniki:

• mąka;
  • sól;
  • woda
  • ilość: 2:2:1, czyli tyle samo mąki co soli i połowę mniej wody.

Przygotowanie:

Mąkę mieszamy z solą (drobnoziarnistą). Wodę dodajemy ostrożnie, nie całą na raz. Ciasto powinno mieć konsystencję zbliżoną do ciasta na pizzę.

Wykorzystanie:

• można dodać do niej barwniki i olejki zapachowe;
  • można z niej lepić trwałe dekoracje, świeczniki, przestrzenne figurki i płaskie dekoracje;
  • zastyga od kilku godzin do kilku dni – w zależności od grubości;
  • po zastygnięciu można malować ją farbami (farba blednie, wchłania się)

W co się bawić w domu? Sport to zdrowie

Trzeba pamiętać, że czas zalecanego unikanie dużych skupisk ludzi wiąże się z mocnym ograniczeniem aktywności fizycznej dzieci i dorosłych. W związku z tym warto wykorzystać dostępny czas i przestrzeń do zaaranżowania ciekawej aktywności również ruchowej dla dziecka. Wiele ciekawych propozycji znajdziecie w Internecie. Gdzie warto zajrzeć?

W co się bawić w domu? Zabawy podwórkowe w Twoim pokoju

Wiele z gier, które znasz z podwórka z łatwością przeniesiesz do domu. Klasy? Możesz je stworzyć na dywanie wykorzystując papierową taśmę malarską. Guma? Wystarczą dwa krzesła? Skakanka. Kręconka. Hulahop. Ganianego. Chowanego. To wszystko może znaleźć się w domu.

A może tor przeszkód?

w co sie bawić w domu

Jak zawsze, ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Miłej zabawy!