W pierwszy tygodniu marca  realizując program  „Poznajemy zawody ’’dzieci  poznały pracę pana doktora i pani pielęgniarki oraz niezbędne akcesoria, które są potrzebne pracownikom służby zdrowia.

Zapewne każdy z nas, np. podczas wizyty u lekarza, spotkał pielęgniarkę. Wiemy, że ubiera się ona w biały fartuch, robi zastrzyki, pomaga chorym dzieciom i dorosłym. 07 marca mieliśmy okazję lepiej poznać ten zawód podczas spotkania z panią Agnieszką Drąg  która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w naszej szkole. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega ta praca, jak jest trudna a jednocześnie przynosząca dużo radości. Mogliśmy dokładnie obejrzeć przyrząd do mierzenia ciśnienia, stetoskop . Mieliśmy również okazję posłuchać bicia własnego serduszka przy użyciu stetoskopu.

W ramach realizacji tematu Biedroneczki  wybrały się również  na wycieczkę do pobliskiej apteki. Podczas wizyty miały wyjątkowa okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry,   które pomagają im w walce z chorobą, opowiedziała także, że  ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur  leków na zamówienie. Dzieci  zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Podczas miłej pogadanki  Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz  że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Przedszkolaki zapoznały się również z zawodem stomatologa. Odwiedziły nas w przedszkolu  Panie pracujące na co dzień w gabinecie stomatologicznym „ Basma” w Sztutowie. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o higienę jamy ustnej oraz miały zrobiony przegląd ząbków.

No Title