TEMATY KOMPLEKSOWE:
– WAKACYJNE PODRÓŻE (6.06 – 10.06.22r.)
– WKRÓTCE LATO (13.06 – 17.06.22r.)
– POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS (20.06 – 24.06.22r.)
– PROJEKT SPORT (27.06 -30.06.22r.)- zaproszenie do udziału dzieci z pozostałych grup przedszkolnych

ZAMIERZONE DZIAŁANIA NA MIESIĄC CZERWIEC 2022R.
• wnioskowanie na temat wakacyjnych podróży na podstawie przedstawionych elementów, kształtowanie logicznego myślenia
• poznawanie ciekawych miejsc, które warto zwiedzić z rodzicami, wzbogacanie słownictwa
• utrwalenie nazwy polskich gór. Poznanie sposobu spędzania czasu w górach. Wzbogacanie słownika o wyrazy: hale, Giewont. Zabawy z literą „g”.
• rozpoznawanie i rozumienie sensu cyfr, wykorzystywanie do oznaczania ilości i kolejności.
• poznanie sposobu spędzania czasu nad jeziorem. Omówienie zasad bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego.
• utrwalenie cech charakterystycznych dla pory roku „lato”
• rozumienie konieczności zachowania bezpieczeństwa w czasie letnich zabaw.
• ćwiczenia z zakresu profilaktyki logopedycznej. Usprawnianie mięśni języka i warg.
• rozpoznawanie monet i banknotów, wyjaśnienie przeznaczenia pieniędzy w gospodarstwie domowym.
• rozwijanie zainteresowań letnimi dyscyplinami sportami, poznanie symboli olimpijskich.
• poznanie tradycji organizowania letnich igrzysk sportowych.
• rozwijanie poczucia rytmu, wrażliwości muzycznej i umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych
• analiza i synteza głoskowa prostych wyrazów
• wyróżnianie głoski w nagłosie, śródgłosie i wygłosie
• rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej
• rozwijanie kreatywności poprzez wykonywanie prac plastycznych
• kształtowanie umiejętności kontrolowania własnych zachowań
• kształtowanie umiejętności właściwego odnoszenia się do rówieśników, stosowania zwrotów grzecznościowych.
• wdrażanie do przestrzegania ustalonych zasad zachowania
• kształtowanie umiejętności wspólnego rozwiązywania problemów
• dokonywanie wyborów i przeżywanie pozytywnych efektów własnych działań