W dniu 1.12.22r. odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców z wykorzystaniem dwóch metod: metody W. Sherborne – wspomaganie i stymulowanie rozwoju fizycznego i emocjonalnego dziecka, rozwijanie poczucia własnej wartości i pewności siebie, poczucie bezpieczeństwa, rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów z drugą osobą. Metoda wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z drugą osobą (baraszkowanie).

Drugą metodą wykorzystaną na zajęciach była metoda sensoplastyki  – jest metodą zajęć plastycznych opartych na zabawie, którą możemy wykorzystać w pracy z dziećmi już od najmłodszych lat ich życia, a więc od wieku niemowlęcego. Zabawy sensoplastyczne wpływają na rozwój całego organizmu. Poprzez udział w nich nie tylko rozwijamy zmysły dziecka: słuch, węch, dotyk, wzrok, smak, ale również poprzez stymulację receptorów wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu, które wpływają na rozwój: kreatywności, zdolności manualnych, ale i również na rozwój procesów poznawczych, myślenia.
W zabawach z sensoplastyki wykorzystujemy materiały sensoryczne, które znajdziemy w swojej kuchni: sól, mąkę, ryż, kasze, makarony, barwniki spożywcze, wodę, oleje, aromaty, nasiona. Są to produkty biodegradowalne i bezpieczne dla dzieci.

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content