To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
– w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy,
Bóg się rodzi w człowieku”.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze dłużej. Już z początkiem grudnia w naszym przedszkolu widoczne były świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego Spotkania Wigilijnego. Uroczystość ta łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością i życzliwością. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery było Spotkanie Wigilijne . W świąteczny nastrój wprowadził nas Jasełkowy występ grupy Pszczółki. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny obiad. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

WIGILIA

Kategorie: Żabki 2022