23 lutego 2023 roku dzieci z grupy „Motylki” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Sztutowie. Celem wycieczki było zapoznanie małego czytelnika z biblioteką, jako instytucją kultury, a równocześnie miejscem przyjaznym dzieciom, uświadomienie roli książki w życiu człowieka.
       Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. W trakcie pobytu w bibliotece pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę Ezopa „Wilk i koza” oraz wiersz „Paweł i Gaweł” A. Fredry. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz odpowiadały na pytania związane z bajkami. Na zakończenie pani Ula zapoznała nas z papierowym teatrem Kamishibai – wysłuchaliśmy opowieści pt „Dlaczego zwierzęta mieszkają w bloku Maćka” T. Trojanowskiego. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.
       Poprzez taki rodzaj zajęć dzieci utrwaliły nawyk kontaktu z książką, nauczyły się szacunku do niej, wzbogaciły swoje słownictwo o nowe pojęcia, związane z biblioteką, a także rozwinęły wyobraźnię i ekspresję twórczą.

Kategorie: Motylki 2022