Barbie to jedna z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie. Jej twórcą jest Ruth Handler – amerykańska przedsiębiorczyni, prezes firmy Mattel, która zajmuje się produkcją lalki. Po raz pierwszy, Babrie zaprezentowano podczas Amerykańskich międzynarodowych Targów Zabawek w Nowym Jorku, 9 marca 1959. To wydarzenie uznawane jest za oficjalną datę urodzin lalki. Nazwa Barbie jest zdrobnieniem od imienia córki Ruth Handler, Barbary. Pełne imię i nazwisko lalki to Barbara Millicent Roberts. Między innymi tego dowiedziały się dzieci 9 marca czyli w dniu lalki Barbie. W tym dniu każda dziewczynka przyniosła do przedszkola swą ulubioną lalkę Barbie i zaprezentowała ją na forum grupy. Były ciekawe konkurencje, zabawy przy których głównym motywem przewodnim był kolor różowy. To był niezwykle przyjemny dzień.

Kategorie: Motylki 2022