We wtorek 14 marca Przedszkolaki ze Sztutowa wybrały się do teatru do Elbląga na spektakl edukacyjny pt. „Brzechwa 2020”, oparty na twórczości Jana Brzechwy, w reżyserii Krzysztofa Chodorowskiego i Olafa Lubaszenki. Znana i lubiana klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez twórców w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się codziennie uczniowie oraz ich opiekunowie.
W capitalnej Szkole – „The Capitol Poet School” odbywa się pierwsza lekcja po wakacyjnej przerwie. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele cieszą się, że mogą spotkać się ponownie. Tym bardziej, że już wkrótce ma odbyć się długo oczekiwana uroczystość nadania szkole imienia Jana Brzechwy. Uczniowie w trakcie wakacji w swoich domach pracowali nad przygotowaniem programu artystycznego, który z tej okazji ma zostać zaprezentowany na szkolnym apelu. Widzowie towarzyszyli bohaterom w ferworze ostatnich przygotowań do tej uroczystości, poznając tym samym bliżej ich cechy charakteru oraz wzajemne relacje.
       Aktorzy świetnie odegrali swoje role, a piękne stroje, scenografia, humorystyczne dialogi oraz efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem.

Kategorie: Motylki 2022

Skip to content