„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

W dniu 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Dzisiejsze święto rozpoczęło się od ozdobienia marzanny. Dzieci poznały zwiastuny wiosny, śpiewały radosne piosenki, tworzyły prace plastyczne i wykonywały wiele różnych wiosennych aktywności. Ten wspaniały dzień zaakcentowaliśmy zielonym ubiorem. Jest to kolor budzącej się do życia przyrody i nadziei na lepszy, piękny i kolorowy wiosenny świat.
       Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków był spacer po najbliższej okolicy. Dzieci wyruszyły barwnym korowodem z „Marzanną”. Podczas przemarszu bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach oraz pierwszych kwiatów. Przywoływały wiosnę głośnymi okrzykami, grając na instrumentach perkusyjnych.
       Chociaż pogoda była pochmurna, tego dnia panował radosny i słoneczny nastrój. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

Kategorie: Motylki 2022