23.03.2023r. w ramach kontynuacji tematu z Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego grupa „Motylki” odwiedziła Brzegową Stację Ratownictwa Morskiego w Sztutowie – SAR. Pan Grzegorz opowiedział dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ratowników morskich. Dowiedzieliśmy się, że do zadań Służby SAR należy poszukiwanie i ratowanie każdej osoby znajdującej się w niebezpieczeństwie na morzu oraz zwalczanie zagrożeń i zanieczyszczeń olejowych i chemicznych środowiska morskiego. Przedszkolaki poznały ubiór ratownika, obejrzały sprzęt służący do ratowania ludzi, miały także możliwość wejść na łódź ratowniczą i zwiedzenie wnętrze samochodu ratowników. To było bardzo ciekawe spotkanie edukacyjne wzbogacające naszą wiedzę.

Kategorie: Motylki 2022