Tęcza jest fantastycznym zjawiskiem optycznym, które powstaje najczęściej po deszczu w obecności słońca. Ten widok cieszy oko nie tylko najmłodszych, ale też dorosłych. Siedmiokolorowy łuk na niebie również posiada swoje święto przypadające co roku 3 kwietnia.
       Dzisiaj dzieci z grupy Motylki obchodziły „Dzień Tęczy” – na początek wysłuchały wiersza M. Konopnickiej pt. „Tęcza”. Na podstawie filmu edukacyjnego zapoznały się ze zjawiskiem powstawania tęczy oraz z kolorami jakie są w niej ułożone. Wykonaliśmy bardzo ciekawy tęczowy eksperyment. Na zakończenie dzieci malowały barwnikami za pomocą pipety, dzięki której usprawniły motorykę małą oraz pobudziły wyobraźnię. To był bardzo ciekawy i kolorowy dzień.

Kategorie: Motylki 2022