Dla „Motylków” przedświąteczny okres jest czasem, w którym dzieci poznają zwyczaje, tradycje i symbole wielkanocne. W miniony wtorek przedszkolaki, między innymi poznały piękną polską tradycję, jaką jest wysyłanie kartek świątecznych.
       Jeszcze do niedawna przybycie listonosza w okresie około świątecznym wzbudzało same pozytywne emocje. Oznaczało najczęściej przekazanie pięknych kolorowych kartek z życzeniami od bliskich i przyjaciół.
       Dziś jednak w dużej mierze żyjemy w wirtualnym świecie. Nowoczesne technologie dają szerokie możliwości kontaktowania się z bliskimi. Z tego względy wspaniała tradycja wysyłania kartek świątecznych powoli zanika. Dlatego też „Motylki” własnoręcznie wykonały kartki wielkanocne, następnie włożyły je do kopert i z nimi udały się na spacer na pocztę, gdzie samodzielnie kupowały znaczki, przyklejały je na kopertę i wrzucały je do skrzynki pocztowej.
       Przedszkolaki dowiedziały się także jaką drogę musi pokonać wykonana przez nie kartka, aby dotrzeć do adresata. Dzieci mają ogromną nadzieję, że wysłane przez nie kolorowe świąteczne kartki wywołają uśmiech na twarzy ich bliskich.

Kategorie: Motylki 2022