12 kwietnia 2023 roku świętowaliśmy Dzień Czekolady. Czekolada to jeden z najpopularniejszych na świecie przysmaków. Uwielbiają ją zarówno dzieci jak i dorośli. Poprawia nastrój i pomaga zwalczyć chandrę. Zdecydowanie najzdrowsza jest gorzka czekolada, która jest najbogatsza w kakao, czyli jej główny składnik. Zwróciliśmy uwagę na to, że czekolada ma mnóstwo witamin, natomiast szkodzi jedzona w dużych ilościach. W tym dniu wszystko kręciło się wokół tego smakołyku. To była dobra okazja, by przybliżyć dzieciom fascynującą historię czekolady. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje czekolada i jakie są jej rodzaje oraz liczyły kostki czekoladowe. Zwieńczeniem zajęć była degustacja pysznych czekolad!

Kategorie: Motylki 2022