TEMATY KOMPLEKSOWE:
1. DBAM O SIEBIE I ZDROWIE (08.05 – 12.05.2023r.)

2. WIOSNA NA ŁĄCE (15.05 – 19.05.2023r.)

3. CUDOWNYCH RODZICÓW MAM (22.05 – 26.05.23r.)

4. JAK DOBRZE DZIECKIEM BYĆ (29.05 – 02.06.2023r.)

Zamierzone działania:
– dostrzeganie skutków okazywania wartości w relacjach ze sobą i innymi ludźmi
– rozwijanie współpracy, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami, czerpanie radości ze wspólnych zabaw
– ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej
– ćwiczenia wspomagające terapię logopedyczną – ćwiczenia ortofoniczne, kształtowanie prawidłowej wymowy
– rozwijanie umiejętności liczenia, przeliczanie elementów w dostępnym dla dziecka zakresie
– dostrzeganie kształtów, rozpoznawanie i nazywanie koła
– zachęcanie do dbania o higienę osobistą, poznanie roli właściwego odżywiania się dla naszego zdrowia
– rozwijanie umiejętności wypowiadania się na temat treści utworu
– stwarzanie sytuacji do dzielenia się opiniami nt. swoich rodziców
– wprowadzenie w świat wartości: szacunek, miłość, przyjaźń, tolerancja
– wytwarzanie przyjaznej atmosfery; czerpanie radości ze wspólnej zabawy
– doskonalenie motoryki małej, tworzenie różnorodnych kompozycji: przestrzennych z wykorzystaniem różnorodnego materiału i technik plast.
– kształtowanie umiejętności posługiwanie się przyborami
– rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej
– przestrzegania ustalonych zasad
– odtwarzanie rytmu w ruchach i gestach (podskok, tupnięcie) rozwijanie zainteresowań muzyką klasyczną, jako alternatywną formą ruchu
– stymulowanie rozwoju słuchowego ośrodka mowy poprzez zabawy dźwiękonaśladowcze
– zachęcanie do dbania o porządek wokół siebie
– zachęcanie do określania i wyrażania swoich emocji

„Dzień Bibliotekarza” – wyjście do biblioteki, „Dzień Niezapominajki” – święto przyrody mające na celu promowanie jej walorów (15.05.23r.) – ubieramy się na niebiesko, „Dni otwarte” (18 – 19.05.23r.) – zapoznanie rodziców z bazą i zasobami przedszkola oraz organizacją pracy, zmniejszenie u dzieci napięć emocjonalnych w pierwszych kontaktach z przedszkolem, „Dzień Dziecka” (29-2.05.23r.) – tydzień zabaw, konkursów, „Dzień Rodziny” (4.06.23r.) – integrowanie środowiska rodzinnego z przedszkolem.