„Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.
Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą”.

4 maja 2023 r. „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sztutowie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, jego zadaniami, a także wykorzystywanym w czasie akcji sprzętem. Spotkanie ze strażakami było też znakomitą okazją do kształtowania u dzieci szacunku wobec osób wykonujących niebezpieczne, ale zarazem niezwykle potrzebne dla społeczeństwa zawody.
       Pan Komendant Jacek Charliński przywitał nas bardzo serdecznie, w ciekawy sposób opowiadając o swojej pracy. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć  strój, sprzęt pożarniczy oraz różnego rodzaju wozy strażackie. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego czy podczas powodzi.
      Dzieci życzyły strażakom wytrwałości w codziennej pracy oraz wręczyły wykonane przez siebie prace plastyczne i złote medale Superbohaterów. Z głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

Z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne podziękowania
za oddaną i bezinteresowną pomoc, odwagę i poświęcenie
w codziennej służbie ochrony życia i mienia ludzkiego.

Życzymy dalszych sukcesów w pracy społecznej i zawodowej,
spełnienia wszystkich planów i marzeń oraz powodzenia w życiu osobistym.

Kategorie: Motylki 2022