Od 2002 roku, zawsze 15 maja obchodzony jest „Dzień Polskiej Niezapominajki”. Jest to święto, które swoją nazwę zawdzięcza właśnie tym kwiatom. Obchody Dnia Niezapominajki zapoczątkował redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski. Święto ma podwójne znaczenie. Niezapominajka to przede wszystkim symbol pamięci. Z drugiej strony niezapominajka ma nam przypominać o walorach polskiej przyrody, o jej różnorodności oraz ochronie, którą powinniśmy ją otaczać. Celem święta jest zainteresowanie najmłodszych ekologią. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. To święto polskiej przyrody zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.
       W naszej grupie Święto Niezapominajki obchodziliśmy właśnie dziś. Była to okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Dzieci wysłuchały opowiadania o Niezapominajce, bawiły się i tańczyły przy piosence. Mamy nadzieję, że Święto Niezapominajki, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.

Kategorie: Motylki 2022