DRODZY RODZICE!
Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2023/24
Za nami czas beztroskich, radosnych wakacji. Wypoczęci i z uśmiechem na twarzy ruszamy do pracy. Przed nami rok pełen nowych przygód, zabaw, ciekawych doświadczeń.
Szczególnie miło nam powitać w naszym gronie te dzieci, które po raz pierwszy przekroczą próg naszego przedszkola. Przed Nimi czas związany z adaptacją do nowego miejsca i koniecznością rozstania z rodzicami. Pragniemy jednak zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby ten pierwszy krok do samodzielności przedszkolaków był miłym wspomnieniem.
Wszystkim Przedszkolakom w tym nowym roku szkolnym życzymy dużo radości w zdobywaniu wiedzy, wesołej zabawy, nowych przyjaźni i niezapomnianych przeżyć, a Rodzicom udanej współpracy i zadowolenia.

Początek roku szkolnego 2023/2024 w przedszkolu przypada na 1 września tj. piątek. Dowozy do przedszkola ruszają od 7 września 2023 (czwartek).
Prosimy o to, aby każdy przedszkolak przyniósł ze sobą:
– obuwie zamienne, wygodne na gumowej podeszwie, które dziecko potrafi ubrać samodzielnie,
– zestaw ubranek na zmianę w podpisanym woreczku (bielizna osobista, rajstopy, podkoszulki, getry, spodnie, skarpety),
– chusteczki higieniczne.

Drogi Rodzicu !!!

Twoim zadaniem jest wspieranie dziecka w łagodnym przejściu ze środowiska rodzinnego do środowiska przedszkolnego.
Dlatego prosimy Cię:
* nie przeciągaj pożegnania w szatni; pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź,
* bądź słowny w obietnicach składanych dziecku,
* nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić,
* nie oczekuj od dziecka, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co wydarzyło się w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres,
* jeżeli rozstania z mamą są bardziej bolesne, postaraj się żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tatuś lub ktoś inny z domowników,
* staraj się czynnie uczestniczyć w życiu przedszkola (zebrania, imprezy okolicznościowe, zajęcia otwarte)
* współpracuj z nauczycielami i specjalistami zatrudnionymi w przedszkolu,
* zwracaj uwagę na ogłoszenia znajdujące się na tablicach informacyjnych oraz stronie internetowej przedszkola.

Kategorie: Komunikaty