Zadaniem przedszkola jest zapewnienie dziecku najważniejszej z potrzeb – potrzeby bezpieczeństwa. Dziecko powinny czuć się bezpiecznie w grupie, z rówieśnikami, w szatni i na podwórku przedszkolnym.  Nie mniej ważne jest nauczenie przedszkolaka, aby sam mógł zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Przedszkole ma duży wpływ na kształtowanie osobowości dziecka, dlatego też należy jak najwcześniej rozpocząć systematyczne działania zmierzające do uświadomienia dzieciom grożących im niebezpieczeństw. Dzieci powinny nauczyć się rozpoznawać sytuacje niebezpieczne, powinny znać zagrożenia na nie czyhające. Powinny wiedzieć, przede wszystkim, w jaki sposób ich unikać, a gdy zaistnieją, jak sobie poradzić.

Kategorie: Motylki 2023