Dzisiaj rozpoczęliśmy udział w ogólnopolskim projekcie ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.

RAZEM Z MISIEM PRZEDSZKOLE REALIZUJE KIERUNKI POLITYKI MEIN:

1. Wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny – rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami, tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi,
  2. Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro – codzienne czytanie dzieciom, poszukiwanie wspomnianej postawy w utworach literackich,
  3. Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów – dobór literatury do wieku, możliwości i potrzeb dzieci,
  4. Działanie na rzecz poznawania polskiej kultury i dziedzictwa kulturowego Europy – prezentacja polskiej i europejskiej literatury dzieciom.

WIODĄCE KOMPETENCJE KLUCZOWE:

• w zakresie rozumienia i tworzenia informacji,
  • osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się
  • obywatelskie,

• w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.

ROZWIJANIE CZYTELNICTWA:

1. Codzienne czytanie dzieciom w towarzystwie Małego Misia – przewodnika dzieci po świecie literatury,
  2. Zachęcanie rodziców przedszkolaków do czytania dzieciom,
  3. Prowadzenie dzienniczka,
  4. Stworzenie kącika książki z publikacjami na podany temat.

OPIS: dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę– misia (koniecznie miś/ niedźwiadek), który w roku szkolnym 2023/2024 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. W przedszkolu pluszak „zamieszka” w kąciku czytelniczym. Dzieci wspólnie z nauczycielem nadadzą mu imię. Miś będzie obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu, podczas których będzie pełnił rolę przewodnika po świecie literatury.

Projekt rozpoczęła Pani Dyrektor czytając dzieciom bajkę ,,Kicia Kocia- To moje”. Potem wybraliśmy spośród naszych pluszaków, misia i nadaliśmy mu imię Feluś. Od dzisiaj Feluś będzie odwiedzał domy dzieci. Przyjmijcie go z radością!

Nasz gość – pani Dyrektor Katarzyna Daniluk-Szala