18 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o „małym rozumku” ale „wielkim sercu”, którego kochają dzieci na całym świecie. W tym dniu urodził się autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” A. A. Milne, które napisał dla swojego synka Krzysia.
Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. W 1997 roku mianowano nawet Kubusia Puchatka Ambasadorem Przyjaźni przy ONZ. Przygody misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu uczą m.in. akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami. Prosiaczek na przykład jest bardzo tchórzliwy, Królik pracowity, lecz wybuchowy, a Kłapouchy ciągle widzi wszystko w ciemnych barwach. Nikt nie jest idealny, tak samo, jak postaci z bajki o misiu. Poznając bohaterów, kochając ich za to, jakimi są i utożsamiając się z nimi, dzieci zaczynają akceptować otaczający je świat.

„Motylki” idąc po śladach Kubusia Puchatka, poszukiwały „puchatkowych” liścików i rozwiązywały zadania.

Po wykonaniu wszystkich zadań czekało na nas „małe co nieco” czyli słodka uczta.

Na zakończenie dania, dzieci, przygotowały spektakl pt. „Urodziny Kubusia Puchatka”.

Kategorie: Motylki 2023