22 marca, w naszej grupie, obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Woda – ten niezbędny element życia, otacza nas ze wszystkich stron. Dzień Wody to doskonała okazja, aby wprowadzić najmłodszych w tajniki przyrody i pokazać im, jak ważna jest woda dla naszej planety.
W tym dniu przedszkolaki wzięły udział w zajęciach, doświadczeniach i zabawach przygotowanych z okazji tego święta. Poprzez różne działania dzieci dowiedziały się: gdzie mieszka woda, komu i do czego jest ona potrzebna. Poznały proces obiegu wody w przyrodzie a także różne stany skupienia wody. A najważniejsze odkryliśmy w jaki sposób można podczas codziennych czynności oszczędzać wodę, zarówno w przedszkolu jak i w domu. Woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

Kategorie: Motylki 2023