Zmiana stawki żywieniowej od 01 kwietnia 2024

W związku z decyzją podjętą przez Ministerstwo Finansów o nieprzedłużaniu po 31.03.2024 roku okresowego obniżenia stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze, podwyższenie stawki żywieniowej w przedszkolu podyktowane jest wysokimi cenami surowca oraz produktów rolno-spożywczych z których przygotowywane są posiłki.
Koszt żywienia dzieci ustalony został na podstawie analizy kosztów i cen artykułów spożywczych ujętych w formularzach cenowych biorących udział w zapytaniu ofertowym na dostawę żywności do Przedszkola w Sztutowie.
W związku z podwyżkami cen wszelkich artykułów spożywczych i chcąc zapewnić odpowiednio wysoki poziom przygotowywanych w przedszkolu posiłków dla dzieci, uprzejmie informujemy, iż:
WYSOKOŚĆ STAWKI ŻYWIENIOWEJ DLA DZIECI OD 1 KWIETNIA 2024R. WYNOSI :
– Śniadanie – 3 zł.
– Obiad – 5 zł.