Dzisiaj  2 kwietnia i  219 urodziny Hansa Christiana Andersena – tego dnia ustanowiono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej to właśnie  okazji wybraliśmy się do naszej Biblioteki Publicznej w Sztutowie. Czekały tam na nas same niespodzianki.

Dzieci próbowały swych sił w kaligrafii – za pomocą pióra i atramentu kreśliły na kartkach swoje imiona.

Pszczółki dowiedziały się kilku ważnych rzeczy na temat biblioteki i jej zbiorów. Ponadto miały możliwość obejrzenia wystawy kaligrafii Aleksandry Kwiatkowskiej-Kacprzak „litery są cudem…” wystawy poświęconej sztuce pięknego pisania oraz iluminatorstwa.

Urszula Parol – starszy bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Sztutowie- opowiedziała dzieciom o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci i przeczytała bajkę Hansa Christiana Andersena pt. „Ołowiany żołnierzyk”.

Dzieci otrzymały małe upominki oraz same w podzięce wręczyły przygotowany wcześniej świecznik z masy gipsowej  w kształcie kwiatka.

Wizyta w bibliotece była niezmiernie miła. Bardzo lubimy tam chodzić.

Zachęcam rodziców do wizyt w bibliotece ze swoimi pociechami (w soboty o godz.12.00 odbywa się „Głośne czytanie” i wiele innych atrakcji).

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci