W kwietniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sportu dla Pokoju i Rozwoju. Został on ustanowiony w 2013 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a jego data nawiązuje do rozpoczęcia 6 kwietnia 1896 roku w Atenach pierwszych w historii nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. Z tej okazji „Motylki” z „Pszczółkami” wybrały się do Szkoły Podstawowej w Sztutowie, aby wziąć udział w Olimpiadzie sportowej z naszymi absolwentami, uczniami klas pierwszych. Zajęcia i zabawy organizowane tego dnia promowały zdrowy tryb życia, różnorodne dyscypliny sportowe oraz współdziałanie w zespole. Przedszkolaki i pierwszoklasiści mogli sprawdzić swoje siły oraz umiejętności sportowe. Mali sportowcy od najmłodszych lat kształtują w sobie zachowania prozdrowotne i zasadę „fair play”. Dzieci wzajemnie się dopingowały i wspierały. Głównym celem zabaw sportowych było zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz nauka zdrowej rywalizacji.
Dbałość o kondycję fizyczną służy naszemu zdrowiu i tego uczymy również nasze dzieci.

Kategorie: Motylki 2023