TEMATY KOMPLEKSOWE:
1. WSZYSTKO MOŻE BYĆ MUZYKĄ (06.05 – 10.05.2024r.) 3. MAMA I TATA – CAŁY MÓJ ŚWIAT (20.05 -24.05.2024r.)
2. CO PISZCZY W TRAWIE? (13.05 – 17.05.2024r.) 4. DZIECIĘCE MARZENIA (27.05 – 31.05.2024r.)

Zamierzone działania:
– dostrzeganie skutków okazywania wartości w relacjach ze sobą i innymi ludźmi
– rozwijanie współpracy, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami, czerpanie radości ze wspólnych zabaw
– ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej
– ćwiczenia wspomagające terapię logopedyczną – ćwiczenia ortofoniczne, kształtowanie prawidłowej wymowy
– rozwijanie umiejętności liczenia, przeliczanie elementów w dostępnym dla dziecka zakresie
– dostrzeganie kształtów, rozpoznawanie i nazywanie koła
– zachęcanie do dbania o higienę osobistą, poznanie roli właściwego odżywiania się dla naszego zdrowia
– rozwijanie umiejętności wypowiadania się na temat treści utworu
– stwarzanie sytuacji do dzielenia się opiniami nt. swoich rodziców
– wprowadzenie w świat wartości: szacunek, miłość, przyjaźń, tolerancja
– wytwarzanie przyjaznej atmosfery; czerpanie radości ze wspólnej zabawy
– doskonalenie motoryki małej, tworzenie różnorodnych kompozycji: przestrzennych z wykorzystaniem różnorodnego materiału i technik plast.
– kształtowanie umiejętności posługiwanie się przyborami, ilustrowanie treści utworu za pomocą środków plastycznych.
– rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej
– przestrzegania ustalonych zasad
– odtwarzanie rytmu w ruchach i gestach (podskok, tupnięcie) rozwijanie zainteresowań muzyką klasyczną, jako alternatywną formą ruchu
– stymulowanie rozwoju słuchowego ośrodka mowy poprzez zabawy dźwiękonaśladowcze
– zachęcanie do dbania o porządek wokół siebie
– zachęcanie do określania i wyrażania swoich emocji

„Dzień Bibliotekarza” – wyjście do biblioteki (8.05.24r.), wycieczka do Skansenu Pszczelarskiego w Karczowiskach(20.05.24r.), „Dzień Rodziny” (24.06.24r.) – integrowanie środowiska rodzinnego z przedszkolem.
„Dni otwarte” (27 – 28.05.24r.) – zapoznanie rodziców z bazą i zasobami przedszkola oraz organizacją pracy, zmniejszenie u dzieci napięć emocjonalnych w pierwszych kontaktach z przedszkolem, „Dzień Dziecka” (27-31.05.24r.) – tydzień zabaw, konkursów.