Projekt ,,Z KICIĄ KOCIĄ MALUCHY ZMIENIAJĄ SIĘ W ZUCHY” realizowany był przez kilka miesięcy. Wprowadzał dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań z serii ,,Kicia Kocia…” prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Projekt miał za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny, zachęcać do samodzielnego sięgania po literaturę dziecięcą, popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych. Dzięki realizacji poszczególnych zadań w oparciu o treści wybranej książki przedszkolaki miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podane sytuacje. Ukazując problemy i przygody Kici Koci, które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci, oddziaływaliśmy na ich sposób postrzegania świata, wdrażając do odpowiednich zachowań, właściwych  kierunków działania i myślenia.