Zakończyliśmy już udział w projekcie  ,,MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”.

Celem projektu było:

1. Wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny – rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami, tj. zachęcanie do czytania w domu misiowi.

2. Wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny poprzez pomoc w kształtowaniu u dzieci stałych sprawności w czynieniu dobra – poszukiwanie ww. postaw w utworach literackich; proponowanie dzieciom czytania jako wartościowego sposobu spędzania czasu wolnego.

Udział w projekcie rozpoczęliśmy we wrześniu wybierając grupową maskotkę – misia, który w roku szkolnym 2023/2024 odbył czytelniczą podróż po  domach dzieci. W przedszkolu pluszak „zamieszkał” w kąciku czytelniczym. Nadaliśmy mu imię  – Feluś i był on obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury. Dzieci, po wysłuchaniu książeczki czytanej przez rodziców wypełniały kartę z dzienniczka Małego Misia. Fotorelację z projektu wysłaliśmy do organizatora projektu. Otrzymaliśmy dyplomy i certyfikat.

MAC-Cert-mm202324-modul1-beata-kompiel