Dzisiaj dziewczynki i chłopcy wspólnie obchodzili swoje święto. Najpierw przywitaliśmy się piosenką. Potem odbyły się wybory ,,super chłopaka” i ,,super dziewczyny”. Chłopcy musieli przejść wielką próbę powagi, wytrzymałości i mądrości. Próba odwagi zakończyła się wspólnym tańcem w parach chłopców i dziewczynek. Następnie odbyła się dyskusja na temat ,,Dziewczynki z naszej grupy”. Każda z dziewczynek siedziała na tronie, a pozostałe dzieci dzieliły się przemyśleniami na jej temat. Wszystkie dziewczynki  usłyszały wiele miłych słów i dostały ogromne brawa. Potem wspólnie bawiliśmy się przy piosence ,,Moja koleżanko”. Słuchaliśmy też wierszy ,,Samochwała”, Kłamczucha” i ,,Skarżypyta”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie zachowanie dziewczynek z wierszy nie jest godne pochwały i w naszej grupie nie ma dzieci, które tak by się zachowywały. Na koniec zatańczyliśmy wspólny taniec przy piosence ,,Wąską ścieżką…” Oczywiście nie mogło zabraknąć prezentów. Chłopcy dostali krawaty a dziewczynki czerwone , tiulowe spódniczki. Od swoich pań dzieci dostały poczęstunek.

Nasze wspólne zabawy z okazji Dnia Chłopców i Dnia Dziewczynek