„Maszerują strzelcy, maszerują,
Karabiny błyszczą, szary strój,
A przed nimi drzewa salutują,
Bo za naszą Polskę idą w bój!”

Dzień Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie. Z tej okazji, 9 listopada 2017 r., wszystkie grupy zebrały się w sali „Pszczółek”, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.
Dzieci z grupy „Pszczółek” zaprezentowały montaż słowno-muzyczno-taneczny. Odśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski a następnie wszystkie grupy po kolei śpiewały pieśni patriotyczne. „Motylki” zaśpiewały pieśń „Piechota” oraz „Historia Polski”.
Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych dzieci uczą się patriotyzmu oraz poczucie przynależności narodowej.