Kolejnym tematem jakim zajmowaliśmy się w październiku było poznanie  praca strażaka czyli tydzień czerwony. Celem zajęć było wzbudzenie u dzieci szacunku do pracy strażak, zapoznanie z przyczynami i skutkami powstawania pożarów, poznanie przez dzieci numeru alarmowego na straż pożarną oraz nabycie umiejętności wzywania pomocy poprzez scenki dramowe. Dzięki uprzejmości Pana Jacka Harlińskiego który zaprosił Biedronki do zwiedzenia remizy strażackiej dzieci zobaczyły wozy strażackie, przygotowane w każdej chwili do akcji ratowniczej. Pan Jacek opowiedział o wyposażeniu aut, pokazał węże, prądownice i wszystko co znajduje się w wyposażeniu wozów i czego strażacy używają w swojej pracy. Ciekawostką tego spotkania była możliwość oglądania nożyc pneumatycznych i demonstracja ich zastosowania. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda strażak ubrany w strój zabezpieczający go przed wysoką temperaturą. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki mogły przekonać się, że być strażakiem to bardzo odpowiedzialna funkcja. Jeszcze raz dziękujemy Panu Jackowi Harlińskiemy  myślę, że ta wycieczka pozostanie na długo w pamięci Biedronek a już na pewno w pamięci chłopców – przyszłych strażaków.