W listopadzie poznaliśmy zawód lekarza / pielęgniarki – tydzień biały.

Celem zajęć było min. zapoznanie dzieci z osobami oraz instytucjami, które mogą udzielić pomocy, poznanie numeru alarmowego na pogotowie, kształtowanie umiejętności odgrywania ról w zabawach parateatralnych posługując się mową, mimiką, gestem, rekwizytami.

20 listopada 2017r. nasze przedszkole odwiedził specjalny gość  – pani pielęgniarka Natalia Drąg – mama Radka. Pani Natalia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Pani Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, igły, kroplówki, termometr, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop, maski tlenowe, glukometr i wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie. Mama Radka przygotowała dla dzieci również specjalne zadanie sprawdzające stopień opanowania wiadomości, z którym dzieci poradziły sobie wyśmienicie za co dostały dyplomy. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.
 Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć!!!