Niedziela 17.12.2017 dzień wyjątkowy , rozwożenie Bożonarodzeniowych Paczek Dla Bohatera.

W samo południe zbiórka pod przedszkolem i wyruszyliśmy. Pierwszą odwiedziliśmy Panią FELICJA SAŁEK ur. w 1925 r. w Gdańsku w polskiej rodzinie inteligenckiej. Aresztowana przez gestapo za ukrywanie w swoim domu radiostacji nadawczej organizacji „Gryf Pomorski”, więziona w obozie Stutthof w latach 1944/1945 r. Kolejna Pani do której dotarliśmy z paczką to MARIA CHODAKOWSKA ur. w 1920 r. w Wejherowie, córka znanego przedwojennego działacza politycznego z Gdańska, Bernarda Filarskiego, rozstrzelanego w obozie Stutthof. Organizatorka przerzutu do Szwecji kuriera Jana Nowaka Jeziorańskiego. Za swą działalność konspiracyjną osadzona w obozie Stutthof w 1944 r.

Obydwie Panie to niesamowicie miłe i ciepłe osoby. Wizyta u nich była dla nas wielkim przeżyciem, były łzy wzruszenia i ciepłe uśmiech, opowieści i wierszyki w wykonaniu dzieci.

Chciałabym bardzo podziękować wszystkim rodzicom z naszego przedszkola za zaangażowanie się w naszą zbiórkę , po raz kolejny udowodniliście , że można na Was liczyć. Dziękuję

Chciałabym również podziękować moim wolontariuszom pani Magdzie Kalinowskiej za zorganizowanie zbiórki darów w Krynicy Morskiej, Państwu Bogusi i Zbyszkowi Tartakowskim i Pani Natalii  Drąg , za pomoc, wsparcie i poświęcenie swojego wolnego czasu na rzecz Paczki dla Bohatera. Dziękuje.

P.S. Powiem Wam jeszcze, że pomaganie to naprawdę fajna sprawa.

Dziękuję

Katarzyna Stępak z Biedronkami

PACZKA DLA BOHATERA

 

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content