„Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy się, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej…” Ryszard Kapuściński

            Na dzisiejszych zajęciach (21.02.18) gościliśmy Panią Agnieszkę Piórko (mamę Felka), która zabrała nas w ciekawą podróż po Bułgarii. Pani Agnieszka przeczytała nam bułgarskie bajki i pokazała, gdzie leży to państwo, na mapie. Dowiedzieliśmy się, że Bułgaria to niewielki, bardzo stary kraj (powstał wcześniej niż Polska), który leży nad morzem Czarnym a jego stolicą jest Sofia. Pani Agnieszka nauczyła nas kilku podstawowych słówek w języku bułgarskim oraz napisała nasze imiona cyrylicą. Na zakończenie obejrzeliśmy film z bułgarskim folklorem i zabytkami. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony czas, przeprowadzenie interesujących zajęć oraz budowanie i rozwijanie zainteresowań innymi krajami europejskimi u naszych przedszkolaków. благодаря много!  

да [da] – tak
не [ne] – nie
Благодаря. / Mерси. [błagodarja / mersi] – Dziękuję.
Добър ден! [dobyr den] – Dzień dobry!
Довиждане! [dowiżdane] – Do widzenia!
как се казвате? [kak se kàzwate] – Jak Panu/ Pani na imię?
казвам се… [kàzwam se] – Mam na imię…
До скоро (виждане)! [do skoro (wiżdane)] – Do zobaczenia wkrótce!

Kategorie: Wydarzenia