Siedemnasty maj – ten pamiętny dzień przejdzie do naszej historii jako dzień wycieczki do sławnego krzyżackiego zamku w Malborku. Zamiast tradycyjnego zwiedzania zamku, opartej w głównej mierze na przekazie werbalnym, wzięliśmy udział w zabawie historycznej pt „Szlakiem zamkowych tajemnic”.
        Wyjechaliśmy wcześnie rano, w wesołej atmosferze dotarliśmy pod średniowieczne bramy, gdzie czekała na nas bardzo miła pani przewodnik. Pani Cecylia zamieniła nas w drużynę rycerską, wyznaczyła chorążego, który niósł chorągiew oraz skrybę (który zapisywał litery na drewnianej tabliczce pokrytej woskiem). Otrzymaliśmy zadanie odnalezienia ukrytego hasła. Wędrując szlakiem zamkowych tajemnic, zdobywaliśmy litery, za rozwiązane zagadki i wykonane zadania stawiane przez mistrza drogi. Skompletowane w zamku hasło „Castrum et monasterium”, dało nam możliwość spotkania się z wielkim mistrzem zakonu. Niestraszne nam były mroczne schody, wysokie progi i ciasne, tajemne przejścia! Wcisnęliśmy się wszędzie, wszystko obejrzeliśmy, a zachwytom nie było końca.
        Dzieci uczestnicząc aktywnie w zamkowej przygodzie, uzyskały wiele informacji o twierdzy nad Nogatem i zakonie krzyżackim. To była wspaniała wycieczka. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni i oczarowani pięknem malborskiego zamku.

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content