5 czerwca zostaliśmy zaproszeni do SAR-u w Sztutowie (Morskich Służb Poszukiwania i Ratownictwa). Pan Krzysztof Banach zorganizował nam zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Panu Krzysztofowi serdecznie dziękujemy za tą pouczającą lekcję.

PS. Przedszkolakom tak bardzo spodobał się fantom-Maciek, że Panowie ratownicy zgodzili się nam go wypożyczony na kilka dni (za co bardzo dziękujemy). Maciek został dziś dokładnie przebadany, opatrzono mu wszystkie rany, dostał kilka zastrzyków i kilkanaście razy uratowano mu życie.

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content