To My – „Krasnale”

Minęło już trochę czasu, odkąd pierwszy raz przybyliśmy do Przedszkola. Niektórzy z Nas dołączyli trochę później, ale i tak jesteśmy zgraną grupą. Znamy Nasze imiona, ulubione zwierzątko, zabawy czy kolory…Lubimy się ze sobą bawić i uczyć nowych rzeczy.

Na początku byliśmy trochę przestraszeni, bo wszystko wokoło było nowe, nieznane i zdarzało się zatęsknić za Mamą, ale na szczęście Nasze Panie pomogły Nam we wszystkim. Dzięki Nim mogliśmy stać się prawdziwymi Przedszkolakami.

Uczyliśmy się dzielnie, jak wygląda Nasz znaczek i gdzie szukać swojego krzesełka, kiedy jest pora na obiadek i jak poradzić sobie przy stole. Pomału spacerowaliśmy i uczyliśmy się iść w parze. Codziennie zaskakiwała Nas nowa zabawa, nowe zadanie i wspólne zajęcia. Ćwiczyliśmy swoją mowę i  Nasze nogi w gimnastyce. Dowiadywaliśmy się wielu nowych rzeczy, o tym co blisko i co daleko, nawet w kosmosie. Wesoło śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy do rytmu, a nawet graliśmy na instrumentach. Przeliczaliśmy, choć na razie troszeczkę…bo na poważną matematykę przyjdzie jeszcze czas. Za to w Naszej pamięci jest już wiele pięknych wierszyków, które z dumą możemy recytować. Każdy z Nas mógł stać się też artystą – malując, rysując, wyklejając, czy lepiąc z plasteliny. I ten magiczny brokat…

Bardzo lubimy zajęcia plastyczne, dlatego na Naszej  „Krasnalowej” tablicy można obejrzeć Nasze dzieła. Bo choć jesteśmy najmłodszą grupą, to bardzo się staramy. Staraliśmy się też na Naszych pierwszych występach z okazji Dnia Babci i Dziadka – było trochę tremy, ale dzień ten był naprawdę wyjątkowy. Wyjątkowy był również Bal Karnawałowy. Przebieraliśmy się w piękne stroje i tańczyliśmy w rytm wesołej muzyki. Pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia, które na pewno kiedyś z uśmiechem na buzi obejrzymy. Pojawił się także Mikołaj, taki prawdziwy, z prezentami…To był naprawdę piękny dzień. Dniem, który na pewno zapamiętamy, było także kino w Przedszkolu. Specjalnie dla wszystkich dzieci , na wielkim ekranie wyświetlono bajkę o „Piotrusiu Króliku”. Było duuuużo emocji. Nietypowym dniem dla Nas były również warsztaty kulinarne. Byliśmy bardzo ciekawi, czy poradzimy sobie z robieniem mazurków i pisanek, ale na szczęście Pan Kucharz, który do Nas przyjechał wszystko Nam wytłumaczył i pomagał, jak mógł. Nasze Panie też dzielnie z Nami pracowały i na koniec mieliśmy piękne prezenty Wielkanocne, które sami zrobiliśmy.

Niebawem także czas prezentów…tych wyjątkowych dla Mamy i Taty. Przygotowujemy dzielnie uroczystość specjalnie dla Naszych Rodziców. Będą wierszyki, piosenki, tańce, no i oczywiście upominki. Mamy nadzieję, że Nasi Rodzice poczują się wyjątkowo. Na pewno! Bo My jesteśmy wyjątkowymi Przedszkolakami!

„Krasnale”

krasnale
Kategorie: Grupy

Skip to content