KINO SFERYCZNE W PRZEDSZKOLU

W dniu 25 lutego 2020 roku dzieci z naszego przedszkola miały okazje skorzystać z kina sferycznego.   Nasza grupa wybrała film  pt. „Tajemnica spadających gwiazd”-  Vladimir – niedźwiedź polarny i James – pingwin podróżują w kosmos na pokładzie Polaris, by badać polarne zorze. Trafieni meteorytem zderzają się z kolumbijską piramidą i spotykają Lucię, kolibra, która pasjonuje się skałami. Opowiada im o legendzie wywołującej „kamienie światła”. Tak nazywa meteoryty i spadające gwiazdy. Aby dowiedzieć się więcej o tych niesamowitych zjawiskach wyruszają na księżyc, a następnie na pas asteroid i ostatecznie lądują w jądrze komety. Hipotezy, obserwacje i analizy pozwolą im znaleźć odpowiedzi na swoje pytania!)

Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego kina, gdyż oglądanie tego filmu odbywało się w pozycji leżącej, co dawało możliwość  odbioru na całej powierzchni, poprzez postrzeganie krawędziowe. Koszt kina został pokryty przez Radę Rodziców.

Dziękujemy!!!

Żabki w kinie sferycznym!