Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy uczyć się podstawowych zasad ochrony otaczającego nas środowiska, szacunku do roślin i zwierząt oraz właściwego odżywiania się z uwzględnieniem warzyw i owoców, a także aktywnego spędzania czasu. Oto list od KUBUSIA. Proszę rodziców o przeczytanie go dzieciom.

Cześć Dzieciaki!

Witam Was w kolejnej edycji akcji Kubusiowi Przyjaciele Natury!

Bardzo się cieszę, że jesteście gotowi pomóc Naturze i zostać jej prawdziwymi przyjaciółmi. Dbanie o naturę to bardzo ważna rzecz. Wiecie, że bez niej nie byłoby życia na Ziemi? Serio!

Natura to wszystko, co nas otacza, a nie zostało stworzone przez człowieka. Lasy, łąki, rzeki, jeziora, powietrze, gleba, rośliny, zwierzęta oraz inne organizmy, w tym ludzie. Natura nas chroni, karmi i wspiera nasz prawidłowy rozwój.

Dlatego tak ważne jest, abyście nauczyli się dbać o przyrodę.

Trzymam za Was kciuki.

Wasz Kubuś

Zadanie dla dzieci:

Narysuj obrazek przedstawiający naturę np. las, łąkę, góry, rzeki. Pamiętaj, że tam żyją zwierzęta, ptaki, owady np. biedronki, motyle oraz rośliny. Pracę wykonaj kredkami ołówkowymi lub świecowymi.

Proszę rodziców o podpisanie z tyłu kartki imieniem i nazwiskiem dziecka i wpisanie daty. Wszystkie prace wykonane przez dzieci w domu zbieramy do teczki i przynosimy, gdy już będziemy mogli wrócić do przedszkola! Pozdrawiamy!