Witam, dzisiejsza propozycja do wykonania to mini szklarnia. Robiłam ją w zeszłym roku szkolny z dziećmi ale niestety był strajk i dzieci nie miały możliwości obserwować jak fasola kiełkuje i rośnie. Chciałam zrobić mini szklarnie w tym roku i cóż , pandemia. Jest to łatwy i bardzo fajny pomysł. Polecam.

Mini szklarnia – potrzebne materiały

woreczek strunowy, nasiona fasoli, wata, woda

Do woreczka strunowego wkładamy odrobinę waty, wlewamy trochę wody tak, aby zwilżyć watę i
umieszczamy na niej nasionko. Temperatura powietrza w zamkniętym woreczku jest wyższa niż temperatura otoczenia, dlatego ma on charakter mini szklarni. Co jakiś czas (np.raz na dzień, raz na dwa dni) można woreczek na chwilę otworzyć i wpuścić świeże powietrze.  Woreczek zostawiamy na parapecie, w miejscu słonecznym i obserwujemy kiełkujące nasionko. Po jakimś czasie będzie można je przesadzić do większego pojemnika.

Fasola
Kategorie: Wydarzenia

Skip to content