Witajcie Kochane Dzieci!

Dzisiaj kolejne zadanie. Dbając o zdrowie musimy pamiętać, jak ważne jest właściwe odżywianie. Jemy 5 posiłków dziennie. Pamiętajcie też o jeszcze  jednej ważnej zasadzie: Jemy 5 porcji warzyw i owoców dziennie! np. garść malin, kilka truskawek, 1 jabłko, szklanka soku, jeden ogórek, marchew (ma witaminę A – która chroni nasz wzrok i karoten- czerwony barwnik, który sprawia, że nasza skóra ma zdrowy wygląd) lub inne ulubione przez was owoce i warzywa.

Piramida żywienia

Drodzy Rodzice:  dajcie dzieciom 5 marchewek różnej długości. Niech dzieci ułożą je : – od największej do najmniejszej , – od najmniejszej do największej. Potem umyjcie jedną marchewkę,  jedno jabłko i inne ulubione wasze owoce. Pokrójcie z dziećmi wszystko w kostkę i zróbcie szaszłyki lub owocową sałatkę.  To będzie jedna z pięciu porcji, którą należy zjeść. Życzymy fajnej, wspólnej zabawy przy wykonaniu zdrowej przekąski!

Dla chętnych kolorowanka. Proszę pokolorować obrazek według wzoru.

Dla chętnych kolorowanka

Zaśpiewaj z misiem: