Witamy, dzisiejszego dnia mamy dla Was dwie propozycje: pierwsza to zabawa muzyczna a druga to poznanie i utrwalenie literki h, H. Gotowi, to zaczynamy!!!

Pod hasłem  „zajęcia muzyczne ” w pierwszym linku, który należy z kopiować i wkleić do przeglądarki ukryta jest piosenka pt.: „Maszeruje wiosna”. Prosimy aby nasze domowe przedszkolaki, wysłuchały dwa razy krótkiej piosenki przed pójściem do drugiej części zadania. (Nie uczymy się piosenki).

W drugiej części zabawy będziemy doskonalić motorykę precyzyjną i poczucie rytmu.

W drugim linku jest ukryty schemat do rytmizacji paluszkowej . Nie trzeba drukować podanego  schematu, rodzic może schemat przerysować wam na kartkę. Zabawa polega na tym, że słuchacie piosenki „Maszeruje wiosna” a paluszkami rytmicznie uderzacie po kolei w kropki według schematu. Jeżeli jest to trudne proszę rodzica aby pokazał rytm a dziecko powtarza. Proszę zwrócić uwagę, że wers pierwszy powtarzamy 3 razy i wers trzeci powtarzamy 2 razy. Kropki zielone to zwrotka a żółte to refren. Rytmizujemy paluszkami piosenkę 2 razy. Życzymy udanej zabawy.

zajęcia muzyczne

Druga część to wprowadzenie i utrwalenie literki h,H. Przygotowane karty pracy nie powinny sprawić wam kłopotów pod warunkiem, że rodzice przeczytają wam polecenia a wy starannie je wykonacie.

W pierwszej karcie pracy proszę aby dzieci nazwały obrazki umieszczone w sylwecie litery H. Następnie dzieci dzielą na sylaby i przeliczają ile było sylab. Liczbę sylab mogą zapisać pod obrazkiem lub powiedzieć rodzicowi.

litera h

W drugiej karcie pracy króciutkie polecenia. Ćwiczenia grafomotoryczne możemy wykonywać w zeszycie.

litera h2

Pozdrawiamy Was wszystkich bardzo serdecznie. Bądźcie grzeczni i pomagajcie rodzicom. Miłej zabawy !!