Witajcie czwartego czerwca…coraz bliżej wakacyjny czas 🙂 Dziś zajmiemy się kolorowym dyktandem graficznym z motylem.

To kolejna odsłona zabaw w kodowanie rysunków dla dzieci.Samo rozwiązanie dyktanda może stanowić podstawę do zadania dla dzieci. Kartę pracy można pociąć na kwadraciki, które posłużą do układania dyktanda według schematu – rozwiązanie bez kredek.

Plansza druga w centralnej części zawiera oś symetrii. Zadaniem dziecka jest pokolorowanie kratek z lewej części obrazka według podanego schematu. Natomiast prawa część powinna zostać uzupełniona poprzez odbicie lustrzane wcześniej uzupełnionych kratek.

Dyktanda graficzne, nauka kodowania i programowanie dla dzieci - karty pracy do wydruku z ukrytym obrazkiem motyl

Po wykonaniu zadania z kodowaniem zapraszam do wykonania pracy plastycznej pozostając w tematyce dzieciecego święta. Waszym zadaniem będzie narysować portret swojego przyjaciela. Technika dowolna , można prezentować swoje dzieła przesyłając nam zdjęcie pracy, umieścimy ja na stronie przedszkola.

No Title